')); replace2=replace.replace(new RegExp('form','gim'),'div'); document.getElementById(Id_Rozblog_Comment).innerHTML='
'; } } xmlhttp.open("GET",'http://www.golamreh.ir/post/comment/'+CommentID,true); xmlhttp.send(); } function SM(strCode) {document.getElementById ('tex').value +=strCode;}

دهکده ییلاقی و سرسبز گلامره

خداوند رحمان را بار دیگر شاکریم که نعمت بـزرگ خدمت به هم نوعان و پاکانش را در دورانی به ما عطا نمود که با نگاهی ژرف به آن می تواند به عنوان چراغی برای آینده زندگی ما باشد ... مقدمه : خداوند رحمان را بار دیگر شاکریم که نعمت بـزرگ خدمت به هم نوعان و پاکانش را در دورانی به ما عطا نمود که با نگاهی ژرف به آن می تواند به عنوان چراغی برای آینده زندگی ما باشد . به حمدا... و به یاری خداوند بزرگ و توجهات خاصه اهل بیت عصمت و طهارت (ع) ، حرکت های جهادی بسیج دانشـجویی دانشگـاه آزاد اسـلامی واحد چالوس ، در قالب دو گروه برادران و خ

banner
ازطراحی و مدیریت سایت راضی هستید؟؟؟


جستجوگر پیشرفتهبه وب سایت روستای گلامره خوش آمدید.
بسم الله الرحمن الرحیم

به وب سایت روستای گلامره خوش آمدید.از روستای سرسبز گلامره دیدن نمایید.

جهت ارتباط با ما از طریق ایمیل مطالب خود را به آدرس زیر ارسال نمایید.

هرگونه پیشنهاد یا انتقاد خود را از طریق ایمیل فوق برایمان ارسال فرمایید

با تشکر مدیر سایت :صادق ابراهیم زاده

روابط عمومی شورای اسلامی روستای گلامره بخش مرزن آباد


قالب وب سایت با مرورگر Internet Explorer سازگار نمیباشد جهت نمایش بهتر وب سایت از مرورگرهای دیگر استفاده نمایید

تلفن تماس :09118548103

به کانال تلگرامی ما بپیوندید.

ثبت دامنه و هاست با بهترین قیمت
آخرین ارسال های انجمن
حرکت جهادی دانشجویان دانشگاه آزاد واحد چالوس در روستای گلامره

خداوند رحمان را بار دیگر شاکریم که نعمت بـزرگ خدمت به هم نوعان و پاکانش را در

دورانی به ما عطا نمود که با نگاهی ژرف به آن می تواند به عنوان چراغی برای آینده

زندگی ما باشد ...    

 

                                                     

 

مقدمه :

خداوند رحمان را بار دیگر شاکریم که نعمت بـزرگ خدمت به هم نوعان و پاکانش را در دورانی به ما عطا نمود که با نگاهی ژرف به آن می تواند به عنوان چراغی برای آینده زندگی ما باشد . به حمدا... و به یاری خداوند بزرگ و توجهات خاصه اهل بیت عصمت و طهارت (ع) ، حرکت های جهادی بسیج دانشـجویی دانشگـاه آزاد اسـلامی واحد چالوس ، در قالب دو گروه برادران و خواهران و مزین به نام شهیـد بزرگـوار ، حاج ابراهیم همت ، با کیفیتی مطلوب و با ثمراتی رضاتمـندانه به پایان رسید ؛ کـه امید است مورد رضایت حضرت باری تعالی و ولی عصر (عج) قرار گیرد . وظیفه خود می دانم که از تمامی کسانی که در مدت اجرای حرکت ، با گروه جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه همکاری داشته اند ، به خصوص دستگاه های اجرایی و ادارات و دیگر نهاد ها و ارگان ها و بالاخص دفتر بسیج دانشجویی شهرستان چالوس تقدیر نمایم . همچنین تشکر می کنم از ریـاست ، معـاونین ، اعضای محترم شـورای فرهنگی ، کـارمندان و پرسنل دلسوز  دانشگـاه آزاد اسـلامی واحـد چالوس ، که حقیقتا زحمات و حمـایت های ایشان ، در طول دوره بسیار مؤثر و دلگرم کننده برای ما بود . شایان ذکر است که فعالیت های ابتدایی گروه ، توسط خـواهر خوبمان ، سـرکار خانم انصاری ، مسئول محترم  سابق بسیج دانشجویی دانشگاه صورت پذیرفت که از ایشان هم سپاسگزاری می کنم .

آنچه پیش روی شماست ، گوشه است از فعالیت های گروه جهادی شهیـد همت ، در طول دوره حرکت جهادی در تابستـان سال جهـاد اقتصادی ، در روستـای گلامره ، که با عنوان “ ثمـره جهـاد ” جهت اطـلاع از دیده مبارکتان می گذرد .

 

با آرزوی عاقبت به خیری برای همه دوستان


مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی چالوس

 

*********

 

                                                                                    

                                                   

 

نگاه کلی :   

                                        
گروه جهادی شهید همت بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی چـالوس ، از اردیبهشت ماه سال جاری اقدام به شناسایی مناطق محروم برای اجرای حرکت جهادی خود نمود .

در طی سه بار بازدید از مناطق مختلف شهرستان چالـوس ، بالاخره روستـای گلامره مورد تایید قـرار گرفت .

گروه جهادی شهیـد همت ، در دو گروه برادران از 14 تیر ماه و خواهران از 10 مرداد ماه ، تا پایان مرداد حرکت جهادی خود را در روستای گلامره به انجام رسانید .

روستـای گلامره در 40 کیلومتری شهر چـالوس و 15 کیلومتری شهر مرزن آباد قـرار دارد . حدود 200 نفـر به صورت دائـم در گلامره ساکـن هستند که 30 خانوار این روستـا را تشکیل می دهند . البته جمعیت روستا در طول تابستان به دلیل بازگشت جمعی از اهالی اضافه می شود .

شغل اصلی روستاییان دامداری و کشاورزی است و از این طریق امرار معاش می نمایند .

این روستا دارای یک مسجـد و یک پایگـاه مقاومت است که به نام تنها شهیـد این روستـا ، شهید منوچهـر ابراهیم زاده است .

بچـه ها تا مقطـع ابتدایی را می توانند در روستـا درس بخوانند و برای ادامه تحصیل در مقاطـع بالاتر باید به روستـاهای اطـراف و مـرزن آباد بروند و در مدارس شبانه روزی بمانند  . دانش آموزان ابتدایی روستـا بعد از تخریب مدرسه ، در یک کانتینر درس می خوانند .

با توجه به نیاز روستـا ، فعالیت های فرهنگی ، آموزشی ، عمرانی و بهداشتی از اهـم فعالیت های گروه در این مدت بوده است .

در مجموع حدود 20 نفر به صورت مستقیم و 5 نفر به صورت غیر مستقیم از دانشجـویان بسیجی دانشـگاه ، در این حـرکت شرکت داشه اند . شایان ذکـر است که حدود 7 نفر از دانشجـویان بسیجـی خواهـر به دلیل مشکلات حمل و نقل و شرایط بد جوی از شرکت در این دوره باز ماندند .

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

فعالیت ها :

فعالیت های عمرانی :

با توجه به نیاز گلامره و مشورت با شورای محترم روستـا ، کمیته عمرانی گروه جهادی شهیـد همت ، اقدام به تعویض لوله آب انتقالی از چشمه تا منبع روستا نمود .

لوله قدیمی در حدود 30 سـال قدمت داشت و به دلیل فلـزی بودن ، باعث آلـودگی آب می شد . همچـنین با توجه با بهمن گیـر بودن مسیر لوله کشی ، در طـول زمستان به دلیل شکستن لـوله ، روستا با بی آبی روبـرو می شد و تا آب شدن برف و پیدا نمودن جای شکستگی این مشکل وجود داشت .
 
طول مسیر پروژه ذکر شده در حدود 430 متر بود که به همت اعضای گـروه و برخی از روستاییـان کنده کاری و لوله گذاری شد .

حدود 400 متر از لـوله مورد نیاز این کار توسـط دانشـگاه آزاد اسـلامی واحـد چـالوس خریداری شد . لـوله خریداری شده پلی اتیلن شماره سه بوده است .

شایان ذکر است که کمیته عمرانی گـروه ، علاوه بر این کار ، اقـدام به رنگ آمیـزی منزل پیـرزنی از ساکنان روستا نمود که توسط کمیته امداد ساخته شده ؛ ولی رنگ آمیزی نشده بود .


فعالیت های فرهنگی :

فعالیت های فرهنگی یکی از مهمترین و اولویت اصلی کار گروه در این دوره بود . کمیته فرهنگی گروه جهادی شهید همت ، در طول مدت اقامت در روستــا سعی در ارتباط گیری با روستـاییان به منظور انتقال رفتارهای درست و تقویت روحیه معنوی در ایشان داشت .
 
خوشبختانه با همـاهنگی های صورت گرفته با مرکز مطـالعات راهبردی حرکت های جهـادی در قم ، دو تن از روحانیون جوان و باسابقه در این کار به همراه گروه های برادران و خواهران حضور داشتند .

به حمدا... از برکات اولیه حضور روحانیـون عزیز در روستـا ، احیای نمـاز جماعت و خواندن ادعیه در روستـا بوده است ، که تأثیرات بسیار خوبی را بر روستاییان به ویژه جوانان و نوجوانان داشته است .

در طول مدت حضور برادران در روستا ، به همراهی حـاج آقای حسینی ، روحانی محترم گروه ، اعضای گروه با سرکشی به خانه های تمامی ساکنان روستا ، از نزدیک با آن ها ارتباط گرفته و گفت و گو نمودند .

گرفتن مراسم در اعیاد و مناسبت ها و همچنین آذین بندی و نصب پارچه در روستا در موالید ائمه اطهار (ع) ، از دیگر کارها در جهت احیای روحیه معنوی در گلامره بوده است .

یکی از مؤثرترین کارها در روستا ، برپایی یادبـود شهید منوچهر ابراهیم زاده در سالگرد شهادت وی در دوره برادران بود ؛ که با حضور جمعـی از مسئـولین ادارات برگزار شد . در این مـراسم که از امام جمعه مـرزن آباد برای سخنرانی دعوت شده بـود ، معاون محترم فـرماندار ، فـرمانده محترم سپاه ناحیه ، بخشـدار مرزن آباد و همچنین برخی رؤسای ادارات حضور داشتند .

جدا از تاثیرات معنوی این یادبود ، اثرات حضـور مسئولین در روستـا بسیار زیاد بود که در آینـده به مواردی از آن ها اشاره خواهد شد .

یکی دیگر از کارهای مؤثر ، برپایی نمایشگاه شهید و شهـادت در دوره خواهران بود . در این نمایشـگاه علاوه بر تمثـال شهید ابراهیـم زاده و وسـایل شخصی وی ، عکس هـایی از جبهه و جنـگ و مقاومت های مـردم غزه هم به نمایش در آمده بوده است . در حـاشیه این نمایشـگاه نقاشی هایی که توسـط بچه های روستـا با موضوع شهادت کشیده شده بود هم مقابل دید عموم قرار گرفت .

جزء خوانی قرآن کریم و برگزاری حلقـه های معرفتی توسط خواهران برای دختـران روستا ،  از جمله کارهای تربیتی - رفتاری خوب در کمیته فرهنگی بود .
 

                                                        

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

:فعالیت های آموزشی

کمیته آموزشی گروه جهادی شهیـد همت ، از پرکـارترین کمیته های گروه بود . کلاس هـای مختلف قـرآن ،  احکام ، حفظ حدیث ، روخـوانی ، روانخوانی ، نقـاشی ، کامپیوتر ، زبـان ، قصه خوانی ، هویه کاری ، خیـاطی و ... از جمله اهم کلاس های برگزار شده توسط این کمیته بود .

البته باید توجه داشت تمامی این کلاس هـا با شیوه های خـاص تربیتی اجـرا شد و حتی کلاس های نقاشی و قصه خوانی هم با انتقال نکته های تربیتی همراه بود .

فعالیت های بهداشتی :

یکی دیگر از کارهای صورت گرفته ، هماهنگی با هـلال احمر ، به منظور ویزیت رایگان روستاییان بود . در پی این همـاهنگی یک اکـیپ بهداشتی عـازم منطقـه شد که یک پزشک ، یک مـربی کمک های اولیـه و یـک مشاور خانواده در آن حضور داشتند .

حدود 40 نفر از اهالی روستا ، توسـط پزشک معاینه شدند و جمعی از روستـاییان از آموزش کمک های اولیه و همچنین مشاوره خانواده بهره بردند .


فعالیت های ورزشی :

از دیگر کارهای گروه برگـزاری برنامه های ورزشی برای جـوانان و نوجـوانان روستا بود . ورزش صبح گـاهی فوتبـال ، والیبـال ، بدمینتون ، پینگ پنگ ، دومیدانی و ... از بارزترین ورزش های صورت گرفته بود .

 

                                       

          

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برنامه ویژه :

بـرنامه ویـژه ای که برای عمـوم در نظر گـرفته شده بـود ، اکـران دو فیـلم  “دل شکـسته” و “طـلا و مس” بـود . این فیلـم ها در حالی در پایگـاه مقاومت روستا پخش شد که حـدود 35 نفر از جـوانان و  نوجوانان از این فیلم ها دیدن نمودند .

 

**********

 

هماهنگی ها :

علاوه بر فعالیت های صورت گرفته در روستا توسط گروه جهادی شهید همت ، با هماهنگی های صورت گرفته با ادارات با محوریت فرمانداری ، زمینه انجام کارهای دیگر در روستا فراهم شد .

در طول این مدت ، جلسه هـای زیادی برگـزار شد که یکـی از آن ها جلسه هماهنگی حـرکت های جهـادی شهرستان به ریاست معاونت فرماندار بوده است .

در این جلسه که با حضور نمایندگان دانشگاه ها ، سـرگروه های گـروه های جهـادی ، جانشین فرمانده سپاه ناحیه و مسئول دفتر بسیج دانشجویی شهرستان برگزار شد ، مصوبات خوبی به تصویب رسید .

مهمترین جلسه انجام شده ، جلسه مسئولین نهـاد های مربوط به ریـاست فـرماندار شهرستان بود که در این جلسه ، پیشنهادات گروه های جهادی مورد بررسی قرار گرفت و به تصویب رسید .


اهم مصوبات این جلسات عبارتند از :

* گریدر زدن و ترمیم جاده های منتهی به روستا توسط اداره راه

* نصب تابلوی شهید ابراهیم زاده در ابتدای روستا توسط ادارات ارشاد و راه

* تامین مصالح مورد نیاز برای تعریض بخشی از جاده روستا توسط بخشداری و شهرداری مرزن آباد

* تجهیز کانون های فرهنگی مساجد توسط اداره ارشاد

* اهدای کتاب به کتابخانه مسجد روستا توسط کتابخانه عمومی

* هماهنگی سخنران و مداح برای یادبود شهید توسط اداره بنیاد شهید

* تامین وسایل ورزشی برای روستا توسط اداره تربیت بدنی

* تامین چوب برای ترمیم سقف طویله پدر شهید روستا توسط اداره منابع طبیعی                

  

 


:: امتیاز: نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

:: بازدید : 933
:: ارسال شده در: رویداد های گلامره , درباره ی گلامره ,
:: مطالب مرتبط: عکس بسیجی شهید جاوید الاثر عبدالعظیم نوروز زاده , عکسی از سردار شهید منوچهر ابراهیم زاده , راه اندازی پیج رسمی روستا گلامره در شبکه اجتماعی اینستاگرام , نکات مهم در شغل دامپروری گوسفندی , شیوه ثبت نام در انتخابات شوراهای اسلامی شهر اعلام شد , بیماری تب کریمه در کمین دام ها و دام داران , پیام تسلیت شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی , شماره حساب های رسمی جهت کمک به پروژه آبرسانی و عمران و آبادانی روستا , عکس های از پروژه آبرسانی روستای گلامره پاییز سال ۹۸ , دیدار اعضای شورا با اعضای سازمان مدیریت و برنامه ریزی روستاها ,
:: برچسب‌ها: خداوند رحمان را بار دیگر شاکریم که نعمت بـزرگ خدمت به هم نوعان و پاکانش را در دورانی به ما عطا نمود که با نگاهی ,
نویسنده
نویسنده : صادق ابراهیم زاده
تاریخ : [شنبه 16 اسفند 1393 ] [ 18:13]
تاریخ
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
آخرین مطالب ارسالی
page ranke


google page rank


سامانه ارتباط مردم

با فرماندار

iran is great


user
progress عضو شويد


progress فراموشی رمز عبور؟

progress عضویت سریع
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
موبایل :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی :
 
کد امنیتی
 
بارگزاری مجدد
آمار مطالب آمار مطالب
کل مطالب کل مطالب : 76
کل نظرات کل نظرات : 15
آمار کاربران آمار کاربران
افراد آنلاین افراد آنلاین : 1
تعداد اعضا تعداد اعضا : 12

کاربران آنلاین کاربران آنلاین

آمار بازدید آمار بازدید
بازدید امروز بازدید امروز : 93
باردید دیروز باردید دیروز : 54
ورودی امروز گوگل ورودی امروز گوگل : 0
ورودی گوگل دیروز ورودی گوگل دیروز : 0
بازدید هفته بازدید هفته : 647
بازدید ماه بازدید ماه : 2,058
بازدید سال بازدید سال : 12,230
بازدید کلی بازدید کلی : 836,069

اطلاعات شما اطلاعات شما
آِ ی پیآِ ی پی : 35.172.111.47
مرورگر مرورگر :
سیستم عامل سیستم عامل :
RSS

Powered By
Rozblog.Com
Translate : RojPix.ir